Про це свідчать результати щоденного моніторингу, який здійснюється фахівцями ВСП Могилів-Подільський районний відділ ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Так на сьогоднішній день ситуація щодо радіаційного гама-фону по Могилів-Подільській територіальній громаді стабільна. Середній рівень відповідає фоновим рівням для нашої місцевості, перевищень природного радіаційного фону немає. За період з 05.07.2022 по 01.08.2022 виконано 252 вимірів радіаційного фону. Показник становить від 10 мР/год до 15 мР/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень.
Щоденно здійснюється дослідження проб питної води з водогонів та джерел децентралізованого водопостачання на санітарно-хімічні та бактеріологічні показники.
За період від 31.05.2022 до 04.07.2022 досліджено 14 проб питної води:
- 6 проб питної води з водогонів територіальної громади. За результатами досліджень встановлено:
- 5 (75,0%) проб відповідають вимогам визначеними Державними санітарними правилами і нормами «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру», затверджених Наказом МОЗ України №683 від 22.04.2022 по всіх досліджених показниках;
- 1 (25,0%) проба не відповідає вимогам вищевказаного нормативного документу за показником – загальної жорсткості.
- 6 проб води питної з джерел децентралізованого водопостачання на санітарно-хімічні та бактеріологічні показники. За результатами досліджень встановлено:
- 5 (50,0%) проби відповідають вимогам визначеними Державними санітарними правилами і нормами «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру», затверджених Наказом МОЗ України №683 від 22.04.2022 по всіх досліджених показниках;
- 1 (75,0%) проба не відповідає вимогам вищевказаного нормативного документу за показниками – вмісту нітратів та загальної жорсткості.
Відхилення по вмісту нітратів та загальній жорсткості засвідчують природний вміст даних речовин у водоносному горизонті, крім того нітрати є ознакою органічного забруднення - наднормативне використання азотовмісних органічних добрив, фекальне забруднення. Джерелом забруднення є вигрібні ями, негерметичні септики, або ємності для збору рідких відходів, гноєсховища, місця утримання худоби тощо.
Щотижнево проводиться забір річкової води з р. Дністер та піску з пляжу на санітарно-хімічні, бактеріологічні та радіологічні показники. Якість води та піску на міському пляжі відповідають гігієнічним нормативам.